Menu

Vefakâr ve Fedakâr Voleybol Camiasına

Bilindiği üzere 06 Şubat 2023 tarihinde Ülkemizde yaşan Kahramanmaraş/Pazarcık merkezli depremden 11 İlimiz büyük ölçüde etkilenmiştir.

Depremin ardından antrenör derneklerini temsilen Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu olarak öncelikle Türkiye Voleybol Federasyonu ile görüşmeler yapılmıştır. İlk belirlemeler yapılarak Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanımızın başlatmış olduğu yardım kampanyasına dahil olunmuş ve camiamıza duyurulmuştur.

Hemen akabinde ise depremden etkilenen antrenörlerimizin belirlenmesi ve depremzedelerle sağlıklı iletişim kurulması amacıyla Posta Güvercini zinciri üzerinden yönlendirme mesajı gönderilerek Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu ile iletişime geçmeleri sağlanmıştır.

Tarafımıza ulaşan yardım talebi maillerine tek tek dönüş yapılmıştır. Toplanan veriler değerlendirerek antrenörlerimizin deprem bölgesinden tahliye edilmesi için çalışma başlatılmıştır. Antrenörlerimizin güvenli bölgelere geçişi tamamlanana kadarki süre içinde maddi-manevi desteklerimiz devam etmiştir.

Ayrıca görüşmelerimiz neticesinde durumları kritik bulunan paydaşlarımızla birebir temasa geçilmiş konaklama, barınma ve diğer ihtiyaçları da karşılanmıştır.

Bu süreç içerisinde Türkiye Voleybol Federasyonunun deprem bölgesinde bulunan ekibinden de yardım istenmiştir. Tüm mevcudiyetiyle sahada bulunan Türkiye Voleybol Federasyonu her zaman olduğu gibi imkânlarını seferber etmiştir.

Deprem mağduru olan yüce gönüllü antrenörlerimiz aldıkları maddi desteği güvenli bölgeye geçişlerinin hemen ardından geri ödeme teklifinde bulunarak büyük bir dayanışma örneği göstermiş ve duygusal anlar yaşamamıza neden olmuşlardır ancak teklifleri kabul edilmemiştir.

Bu gibi zamanlarda önemi daha çok ortaya çıkan sivil toplum kuruluşlarından biri olan Federasyonumuz camiamız içerisinde yapılan yardımların hepsine yerinden ve uzaktan tanıklık etmiştir. Ancak bu yardımlar hiçbir suretle depremzedeleri incitecek şekilde sosyal medyaya servis edilmemiştir.

Tüm bunlar yaşanırken Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu ile bir kez bile temasa geçmeyen, mevcut durum hakkında bilgi almayan bazı şahıslar Federasyonumuzun, bağlı derneklerin, camiamızdaki diğer kurumların yaptıkları çalışmaları eksik bilgileriyle azımsayarak serzenişte bulunmuşlardır.

Bu talihsiz açıklamaları depremin ilk gününden bu güne üstün çaba gösteren ve adları bilinmeyen destek ekibine yapılan bir haksızlık olarak gördüğümüzü belirtmek istiyoruz.

Başta TVF olmak üzere; yardım ve gönüllülük sürecinde destek olan antrenörlere, sporculara, hakemlere, il temsilcilerine, sponsorlara, spor kulüplerine, yardım kolilerini hazırlayan, ulaştıran gönüllülere varıncaya kadar camiamızın tüm kurumlarına, mensuplarına fedakâr gayretleri için teşekkür ederiz.

Depremde tüm hayatını kaybedenlerin ailelerinin ve yakınlarının acısını paylaşıyor  baş sağlığı diliyoruz.  

TVOLAF Yönetim Kurulu Adına

Turgut OKAN

Başkan

 

Haberler