Menu

AÇIKLAMA

Sayın; Abdullah GÜMÜŞBAŞ

TVOLAF olarak Türk antrenörlerinin tüm liglerde hatta Dünya arenasında aranılan antrenörler olması herkes gibi bizim de en büyük isteğimizdir.  Türk Voleybolunun elde ettiği bunca başarıda emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.

Son yıllarda Voleybolu bu kadar popüler yapan, televizyonlarda futbol programlarında bile Türkiye Voleybol Federasyonunun örnek alınması gerektiğini dile getiren her defasında TVF Başkanı Sayın Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ' ı öven konuşmalar varken içinde bulunduğumuz mevcut durumun gurur verici tablosunu bir kenara itip şahsınızın birlik ve beraberlikten yoksun ötekileştirme ile yoğurulmuş yazı ve söylemlerinizin karşılığı bulunmamakla birlikte kabul edilemeyecek ölçüde haksız ve yersizdir.

Ayrıca şu anda Türkiye Cumhuriyetinin bütün Federasyonları arasında en başarılı olan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Sayın Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ’ ı saygısızlıkla itham etmek gaflettir. Saygısızlıkla itham ettiğiniz Sayın Başkana daha önce EFSANE BAŞKAN gibi bir çok övücü iltifatlarınız hatırlanmaktadır. Şahınızı bu iki çelişkili ifadeniz arasındaki uçurumu düşünmeye davet ediyoruz.

Konu hakkında sizinle yapılan görüşmelerde antrenör kimliğini Türk ve Yabancı ayrımcılığına maruz bırakmanızın tarafımızca uygun bulunmadığı ve iddialarınızın da karşılığı olmadığı bir çok kez dile getirilmiştir.

TVOLAF olarak bu güne kadar antrenör kimliğini aşağı çeken tüm söylemlerden uzak birleştirici tavrımızla ve iş birliği halinde çalışmalarımıza devam ettik. Bundan sonra ki süreci komu oyumuzun takdirine bırakıyoruz.

 

Saygılar

02/05/2024

 

TURGUT OKAN

BAŞKAN

 

Haberler